ЯКИЙ ПРИНЦИП ВИКОРИСТАННЯ ЛІЧИЛЬНИКІВ АДД-ЕНЕРГІЯ

ЯКИЙ ПРИНЦИП ВИКОРИСТАННЯ ЛІЧИЛЬНИКІВ АДД-ЕНЕРГІЯ

Наші лічильники є системними приладами, які використовуються для побудови автоматизованої системи обліку електроенергії PLS. Лічильники для передачі даних до маршрутизатора використовують технологію PLC.

PLC (Power Line Communication) — це технологія передачі інформації по існуючих електричних мережах.

Маршрутизатор збирає данні з усіх лічильників та передає їх на верхній рівень (в центр збору інформації) за заданим розкладом, використовуючи один з каналів зв`язку (GPRS, Ethernet). Крім транзиту даних маршрутизатор виконує наступні функції:

• Синхронізація часу в мережі;

• Автоматичне визначення усіх пристроїв системи;

• Зберігання даних до моменту завершення часу їх актуальності;

• Передача інформації на лічильники (управління реле, параметризація, тощо)

Зв`язок маршрутизатора з віддаленими лічильниками, в наслідок довжини та зашумленості магістралі може виявитися неможливою. Такі лічильники напряму «невидимі» для маршрутизатора. У зв`язку з цим обмін даними між маршрутизатором та лічильниками організовано за принципом багаторівневої адресації. Усі пристрої ADDAX IMS підтримують функцію ретрансляції сигналу, яка здійснюється вбудовуваними PLC-модемами.

Лічильники АДД-Енергія збирають та передають інформацію про споживання/генерацію електроенергії використовуючи електромережу та технологію PLC. В зв`язку з цим обмін даними між маршрутизатором та лічильниками організовується за принципом багаторівневої адресації. Усі пристрої ADDAX IMS підтримують функцію ретрансляції сигналу, яка здійснюється вбудовуваними PLC –модемами.

Усі лічильники в магістралі розділяються на рівні доступи. В нульовий рівень доступу входять лічильники, з якими маршрутизатор встановлює зв`язок напряму, в перший рівень входять лічильники, зв`язок з якими маршрутизатор підтримує через лічильники нульового рівня і так далі. Допускається не більше семи рівнів доступу.

Максимальна довжина ділянки ретрансляції становить 350 м, відповідно довжина усієї лінії не може перевищувати 350х7=2450 м. Якщо в лінії нема ВЧ-перешкод, ділянку ретрансляції можна подовжити і навпаки, якщо є значимі шуми, ділянка та довжина усієї лінії скорочуються.

Головною перевагою технології PLC є те, що вона не вимагає прокладання додаткового кабелю, при цьому можна керувати всіма пристроями, які живляться від електромережі.